Turizmas Raudondvaryje
Kviečiame atvykti ir įdomiai praleisti laiką mūsų miestelyje! Raudondvaris ir jo apylinkės – puiki vieta kad ir vienos dienos poilsiui. Aplankykite restauruotą dvarą bei Kauno rajono muziejų, pasigrožėkite parko augalais. Šalia dvaro 1834 m. buvo įkurtas pilies parkas, rekonstruotas XX amžiuje. Šiaurinis parko pakraštys pereina į mišką. Čia auga raudonasis klevas, tuopos, veimutinė pušis, kryžminė liepa, pavasarį pražystantys edelveisai. VšĮ „Raudondvario dvaras“ pateikė projektą sutvarkyti ir rūmų parką: įrengti suoleliai, žibintai, atkurti dekoratyviniai krūmynai, gėlynai.
Neužmirškite išgerkite kavos karališko grožio ir elegancijos oranžerijoje!
Parko takeliai veda link Nevėžio kraštovaizdžio draustinio. Draustinis apima Nevėžio slėnį (kylant aukštyn nuo tilto ties Raudondvariu), įkurtas siekiant išsaugoti Nevėžio erozinį senslėnį ir jo kraštovaizdį bei retųjų augalų bendrijas. Senasis („vestuvinis“) takas veda link Raudondvario medelyno, kur gausu dekoratyvinių medžių ir krūmų. Raudondvario medelynas įkurtas 1927 m. Iš pradžių tai buvo sodininkystės medelynas, užimantis apie trečdalį dabartinio ploto. Vėliau imta auginti miško sodmenis, dekoratyvinius augalus. Šiuo metu medelyno plotas – 22,8 ha. Auginama apie 60 tūkst. sodinukų ir 2-3 tūkst. kalėdinių eglaičių. Medelyne išauginti augalai pasklinda po įvairius Lietuvos rajonus, patenka į kaimynines šalis. Nepatingėkite nueiti iki prieplaukos, kur sezono metu siūloma paplaukioti. Raudondvario prieplauka įrengta 2009 m. Nevėžio upės dešiniajame krante, ties Raudondvario pilies architektūriniu ansambliu. Finansavimas gautas pagal projektą „Mobiliųjų prieplaukų statyba plėtojant Nemuno turistinę trasą“, pasinaudojant nacionaline investicijų skatinimo programa. Prieplauka yra mobili, jos kompleksą sudaro prieplaukos kranto dalis, plaukiojanti dalis ir jas jungiantis tiltelis. Pagal projektą taip pat išasfaltuota Topolių gatvės atkarpa iki prieplaukos, įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, pavėsinė, stendas, suoliukai, apšvietimas. Štai jūs ir netoli senojo tilto griuvėsių. Senoji Raudondvario dalis yra pakalnėje (dabartinis gyvenvietės centras išsidėstęs ant kalno) ir vadinasi Šiaudine (arba Solomenka, kadangi senovėje namai čia buvo dengti šiaudais, rus. солома). Čia yra rezistentų kapinaitės. Nuo Raudondvario į rytus akmeniniu grindiniu galima nueiti link buvusio senojo Raudondvario kelio tilto per Nevėžį, pavadinto Vinco Stašelio vardu. Tiltas pastatytas 1931 m. ir tuo metu tai buvo ilgiausias vienangis tiltas (106 metrai) Lietuvoje. Jis pavadintas V.Stašelio, Raudondvario šaulių būrio vado, Netonių pradžios mokyklos vedėjo, žuvusio Klaipėdos sukilimo metu 1923 m.vardu. Tiltą 1941 m. susprogdino traukdamasi Raudonoji armija. Naujas gelžbetoninis tiltas per Nevėžį pastatytas 1951 m. Šiuo metu yra išlikę tilto fragmentai: apie 11 metrų virš vandens lygio iškilusios betoninės atramos abejose upės pusėse ir pylimas. Iki tilto griuvėsių galima nueiti senovę menančiu akmeniniu grindiniu, seniau buvusiu pagrindine Raudondvario miestelio gatve.
Apžiūrėkite Raudondvario Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčią, kurioje daug sakralinio meno kūrinių bei šalia esantį J. Naujalio paminklą. Sekite renginius Kultūros centre, Raudondvario dvare ar Menų inkubatoriuje. Dvare galima registruoti santuoką arba bent įsiamžinti parke. Netrukus bus įrengtas ir dviračių takas iš Šilelio kaimo link Kulautuvos.
Daugiau informacijos rasite:
www.turizmo-info.lt